Dzisiaj jest

piątek,
12 sierpnia 2022

(224. dzień roku)

Święta

Piątek, XIX Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
130333

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę sierpnia, adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych i okazja do wpłat na WSD/Radio Via. Dodatkowa Msza św. z racji sakramentu małżeństwa o godz. 14.00. 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek św. Dominika, we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), w środę św. Wawrzyńca, w czwartek św. Klary. 

3. W środę Rodzina Szkaplerzna zaprasza na modlitwę uwielbienia Matki Bożej o godz. 17.30.  Po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.  

4. W sobotę zapraszam na godz. 19.00 na kolejne w tym roku nabożeństwo Fatimskie z procesją. 

5. Modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę, proszę by poprowadziła Róża św. Teresy.  

6. Przypominam, że w przyszłą niedzielę, 14 sierpnia, w naszej parafii odbędzie się akcja oddawania krwi „Kropelka Nadziei”. Krwiobus będzie podstawiony pod kościół i od godz. 9.00 - 13.00 będzie okazja oddać krew. Osoby zdrowe i chętne pomóc, proszę o oddanie tego cennego daru. Po oddaniu na plebanii zapraszam na kawę i ciastko. 

7. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdzających na pielgrzymkę do Grecji (15-25.09) odbędzie się 15 sierpnia   po Mszy św. o godz. 12.00. Wtedy także wyjeżdzający proszeni są o wpłatę zaliczki. Są jeszcze wolne miejsca. 

8. W zakrystii można zapisać się na dwudniową pielgrzymkę na Warmię/Mazury i Podlasie (19/20 sierpnia). Ulotki z programem są na stoliku z gazetami.  

9. Rozpoczęliśmy sierpień. Jak co roku, zachęcam do wpisu do Parafialnej Księgi Trzeźwości postanowienia swojej abstynencji w tym miesiącu - jako daru za osobę uzależnioną, znaną sobie bądź anonimową. 

10. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Lidia Ataman, parafianka z ul. Owocowej oraz Piotr Pokorski z Bielawy (3). Gdyby ktoś znał wiedział o przeszkodach w zawarciu ww związku, proszony jest o kontakt z kancelarią. 

11. Kontynuujemy remont kaplicy. W minionym tygodniu zostały położone nowe tynki w piwnicy kaplicy i założona instalacja do nagłośnienia. Dziękuję za konsultację i pomoc elektrykom (Witold Kozdrański, Krzysztof Marczydło).  Dziękuję także za ofiary wpłacane na konto i składane na tacę na ten cel. Przyszła niedziela - II miesiąca - składka na cele remontowe przy kaplicy. 

12. Bardzo dziękuję za czwartkową pomoc z ugoszczeniem  pielgrzymów zmierzających do Częstochowy; Paniom z Koła Gospodyń, Sąsiadom i wszystkim innym zaangażowanym osobom. Życzę wszystkim radosnego tygodnia, a Gościom przybyłym do naszej parafii przyjemnego wypoczynku z bliskimi. Szczęść Boże! 

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

KROPELKA NADZIEI 14 sierpnia (niedziela), letnia akcja oddawania krwi; krwiobus przy kościele w dzień św. Maksymiliana - patrona Honorowych Dawców Krwi.

ŚLADAMI ŚWIĘTEGO PAWŁA Pielgrzymka parafialna do Grecji, 15-25 września. Szczegółowy plan na stoliku w przedsionku kościoła. Zapisy na liście w zakrystii.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK 8 VIII  

1800 +Zofia Sobina (od Janiny Polak) 

WTOREK  9 VIII  

700 +Zofia Sobina (od rodz. Gniewek) 

ŚRODA  10 VIII 

1800 +Zofia Ozga (2 rocz. śmierci) 

CZWARTEK 11 VIII  

700 +Zofia Sobina (od Piotra Polak z rodz.) 

PIĄTEK 12 VIII  

1800 +Zofia Sobina (od uczestników pogrzebu) 

SOBOTA 13 VIII  FATIMSKIE 

1900 +Bronisława Majewska (od syna Krzysztofa z rodz.) 

NIEDZIELA 14 VIII    

800 ++Kazimiera i Tadeusz 

1000 +Felicja Migut (od sąsiadów Wierzchałek i Skała) 

1200 Dziękczynno-błagalna w 70. urodziny Stanisława Kozdrańskiego z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie  i potrzebne łaski na dalsze lata życia 

SKŁADKI 2022 r. (koperty/konto) - stan na dzień 20 maja 2022 r.

Ogrzewanie (sezon 2021/22) - 186 rodzin/osób

Sprzątanie kościoła/kwiaty - 183 rodzin/osób

Inwestycje - 112 rodzin

Fundusz cmentarny - 119 rodzin