Dzisiaj jest

wtorek,
18 czerwca 2019

(169. dzień roku)

Święta

Wtorek, X Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Prognoza pogody na jutro

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
65853

Ogłoszenia

LITURGIA

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy Okres Wielkanocny w Kościele, od jutra rozpoczyna się okres zwykły, który będzie trwał do Adwentu. Warto przy tej okazji przypomnieć, że jedno z przykazań kościelnych mówi nam: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.

2. W liturgii Kościoła będziemy w tym tygodniu wspominać: w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, we wtorek św. Barnaby Apostoła, w czwartek święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

3. W środę o godz. 17.30 Rodzina Szkaplerzna zaprasza do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek, 13 czerwca na godz. 19.00 zapraszam do udziału w kolejnym nabożeństwie Fatimskim. Tym razem w procesji z figurą pójdziemy w kierunku ul. Warszawskiej. Proszę zabrać różańce. Proszę, by figurę poniosła Rodzina Szkaplerzna.

5. Modlitwę różańcową w następną niedzielę proszę by poprowadziła Róża św. Jadwigi.

SPRAWY PARAFIALNE

1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na cele inwestycyjne w parafii. W minionym tygodniu zostały zamontowane okna aluminiowe na kościelnej wieży oraz wycięte drzewa z prawej strony cmentarza. W najbliższych dniach zdemontowana zostanie pozostała część starego ogrodzenia i usunięte pniaki. Budowa nowego ogrodzenia powinna ruszyć końcem miesiąca.

2. Bóg zapłać za składkę do puszek na poszkodowanych w ulewach/powodziach. Zebrano kwotę 1153,10 gr. Została ona przelana na konto Caritas. Dziekuję też za nabycie cegiełek Caritas przeznaczonych na letni wypoczynek dzieci w Myczkowcach. Zakupiono 42 cegiełki na kwotę 210 zł. Bóg zapłać!

3. Bardzo dziękuję Bractwu Świętego Huberta za przystrojenie kościoła i otoczenia światyni i plebani gałązkami na dzień Zielonych Świąt oraz Wam wszystkim za przystrojenie domów gałązkami, za kultywowanie naszej chrześcijańskiej tradycji.

4. Katolicki Klub Sportowy ALPIN im. Jana Pawła II w Rzeszowie oraz Duszpasterstwo Sportowców Diecezji Rzeszowskiej zapraszają na Pielgrzymkę Rowerową z Rzeszowa do Częstochowy w dniach 21 – 28 lipca trasą prowadzącą przez piękne zakątki południowej Polski. Więcej informacji na stronie internetowej www.klubalpin.pl, lub profilu Facebook @kksalpin

5. Zaczynają się zapisy na 42. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, w tym roku pod hasłem: „Musicie być mocni”. Zapraszam i zachęcam do wzięcia udziału w sierpniowej pielgrzymce do Częstochowy. Nasza parafia przynależy do grupy św. Wojciecha, ale zapisać się można też do innych grup. Spotkanie organizacyjne grupy św. Wojciecha będzie 28 lipca w parafii Farnej po Mszy św. 12.15. Zapisy odbywają się od poniedziałku do piątku od 9.00-17.00 i 17.00-18.00. Kosz uczestnictwa 1 i 2 osoba z domu 140 zł, 3 osoba z rodziny 100 zł, 4 osoba 70 zł.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK 10 VI
18.00 + Zofia Janik (od Parafialnego Zespołu Caritas)
         + Kazimiera Krupa - poza (od Róży św. Anny)

WTOREK 11 VI
8.00 + Zbigniew Porada (od Heleny Porada z rodziną)
       + Władysława Porada - poza (od rodz. Kielarów)

ŚRODA 12 VI
18.00 + Jan Minorczyk (od wnuczki Joanny z rodziną)
         + Władysława Porada - poza (od Oli i St. Micał)

CZWARTEK 13 VI FATIMSKIE
19.00 + Henryk Odój (od rodziny Lechowskich)
         + Kazimiera Krupa - poza (od rodziny Bąk)
 
PIĄTEK 14 VI
8.00 + Władysław Piersiak (od uczestników pogrzebu)
       + Władysława Porada - poza (od chrześnicy Agnieszki Duch z rodziną)

SOBOTA 15 VI
8.00 + Władysław Piersiak (od uczestników pogrzebu)
       + Władysława Porada - poza (od rodziny Groszków)

NIEDZIELA 16 VI
8.00   + Bronisława Wepsięć
10.00 + Józef Bieniek (7 rocz. śmierci)
12.00 Za parafian
         + Władysława Porada - poza parafią (od Krzysztofa Ziemirowskiego z rodziną)