Dzisiaj jest

poniedziałek,
25 maja 2020

(146. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, VII Tydzień Wielkanocny
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Bedy Czcigodnego, prezb. i dr Kościoła albo wsp. św. Grzegorza VII, papieża albo wsp. św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

Prognoza pogody na jutro

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
84761

Ogłoszenia

1. W poniedziałek, 18 maja, w 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, Papieża Jana Pawła II, na Mszy Św. o 18.00 będziemy dziękować za życie i pontyfikat naszego Wielkiego Rodaka. 

O godz. 18.00 również w katedrze rzeszowskiej będzie miało miejsce dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20. rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60. rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji Księdza Infułata Stanisława Maca w 60. rocznicę święceń kapłańskich. 

2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły przekazuje folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II do odmawiania w rodzinach. Proszę wziąć jeden egzemplarz do domu. 

3. Zapraszam na codzienne nabożeństwo majowe po Mszy św. o godzinie 18.00, zaś w niedzielę o godz. 9.30. Wszystkich, którzy nie mogą modlić się w kościele zachęcam do odmawiania litanii w gronie rodzinnym (szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii i kandydaci do bierzmowania). 

4. W środę o godz. 17.30 Rodzina Szkaplerzna zaprasza na modlitwę uwielbienia. 

5. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Pięćdziesiątnicy. 

6. W sobotę, 23 maja o godz. 11.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie pięciu alumnów przyjmie święcenia diakonatu. Polecajmy w modlitwie przygotowujących się do przyjęcia diakonatu. Natomiast w dniu 30 maja, o godz. 10.00, w katedrze, Biskup Rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji. Módlmy się w intencji przyszłych neoprezbiterów. Uroczystości święceń diakonatu i prezbiteratu będą transmitowane przez Katolickie Radio „VIA”. 

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zaś za dwa tygodnie 31 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (50 dni po Wielkanocy). Niedługo kończy się Okres Wielkanocy dlatego przypominam o obowiązku każdego katolika, aby przynajmniej raz w roku wyspowiadać się, a w czasie Wielkanocy przyjąć Komunię świętą. 

8. Bardzo dziękuję za składkę z ubiegłej niedzieli na cele inwestycyjne w parafii, jak też za ofiary wpłacane w zeszłym tygodniu na konto parafialne. Bóg zapłać!

9. Według nowej rządowej ustawy, od niedzieli 17 maja może w naszej świątyni przebywać każdorazowo 90 osób. Zachęcam do udziału w Eucharystii w kościele.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK 18 V 
18.00 +Stanisław Dziedzic (od żony) 
 
WTOREK 19 V 
18.00 +Zofia Polak (z racji imienin - od Ewy i Krzysztofa) 
 
ŚRODA 20 V 
18.00 ++Anna, Wojciech, Aniela i Stanisław 
 
CZWARTEK 21 V 
18.00 ++Stanisław, Maria, Mariusz i Michał 
 
PIĄTEK 22 V 
18.00 +Dziękczynno-błagalna w 10. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa Karoliny i Mateusza z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Najświętszej 
 
SOBOTA 23 V 
18.00 ++Piotr i Janusz 
 
NIEDZIELA 24 V WNIEBOWSTĄPIENIE 
  8.00 +Maria Wiącek 
10.00 Za parafian 
12.00 +Kazimierz Turek (4 rocznica śmierci) 
12.00 +Władysław Beskur (ks. Zbigniew - poza)