Dzisiaj jest

niedziela,
24 stycznia 2021

(24. dzień roku)

Święta

Niedziela, III Tydzień zwykły
Rok B, I
Trzecia Niedziela zwykła

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
97952

Ogłoszenia

1. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy wspominać: we wtorek, 19 stycznia Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona Diecezji Rzeszowskiej. Modlimy się za diecezję. O godz. 18.00 w katedrze rzeszowskiej Msza Święta pod przewodnictwem księży biskupów. Transmisję przeprowadzi katolickie radio „Via”. 

W środę wspominamy św. Sebastiana, a w czwartek św. Agnieszki. Czwartek i piątek to Dni Babci i Dziadka. Składam im najserdeczniejsze życzenia i polecam w modlitwie dziękując za przykład wiary jaki dają wnukom.

2. W dniach 18 – 25 stycznia przeżywać będziemy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku myślą przewodnią Tygodnia są słowa z Ewangelii według św. Jana: „Trwajcie w mojej miłości a przyniesiecie obfity owoc”. 

3. W środę, Rodzina Szkaplerzna zaprasza na 16.30 na modlitwę uwielbienia Matki Najświętszej. Po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 

4. Przyszła niedziela jest obchodzona w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. To okazja do szczególnej refleksji nas znaczeniem tego Słowa w naszym życiu. Na wniosek Przewodniczącego KEP  w przyszła niedziela została ogłoszona „Dniem solidarności z Chorwacją”. Modlimy się w intencji osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które pod koniec grudnia ubiegłego roku nawiedziło ten kraj, jak również przewidziana jest zbiórka do puszek.

5. Modlitwę Różańcową proszę by  w przyszłą niedzielę poprowadziła Róża Św. Teresy.

6. Jak wiemy papież Franciszek ogłosił 8 grudnia Rok św. Józefa w Kościele. Można z tej okazji zyskiwać liczne odpusty. Chcemy o tym pamiętać i upraszać sobie i innym potrzebne dary duchowe. Stąd też w naszym kościele każdego 19 dnia miesiąca po Mszy św. litania i modlitwy do św. Józefa (najbliższy wtorek).

7. Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnim tygodniu na tacę i wpłacane na konto parafialne na cele kościelne i z racji kolędy.

8. Witam serdecznie w naszej wspólnocie nowych mieszkańców! Bardzo proszę o kontakt z biurem parafialnym (telefoniczny, e-mailem lub osobisty) w celu zapisania się do parafii. Dziękuję za zaproszenie do kolędowych odwiedzin i poświęcenia domów/mieszkań.

9. ZOZ Nr 1 wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa zaprasza do prowadzonego w okresie 12.01 – 31.03. 2021r. (lub do wyczerpania limitu) programu polityki zdrowotnej pn.:,,Program szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Miasta Rzeszowa w wieku od 65 do 74 lat oraz z grup podwyższonego ryzyka”. W programie mogą wziąć udział: dorośli od 65-74 lat, a także dzieci w wieku od 6 miesiąca i dorośli w wieku poniżej 65 roku życia z chorobą przewlekłą i/lub niedoborami odporności, zameldowane na stałe lub czasowo na terenie miasta Rzeszowa. Program realizowany jest w kilku miejscach w Rzeszowie. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia, zdrowia i pokoju serca.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK 18 I 
17.00 +Helena Siciak (od Haliny Tomasik)
 
WTOREK 19 I      
17.00 +Helena Siciak (od Kamili i Pawła Kozdrańskiej  z rodz.)
 
ŚRODA 20 I   
17.00 +Helena Siciak (od chrześnicy Aliny z Sewerynem)
 
CZWARTEK  21 I  
17.00 +Helena Siciak (od brata z żoną)
 
PIĄTEK 22 I    
17.00 +Helena Siciak (od Agnieszki i Wojciecha Grzebyk z rodz.)
 
SOBOTA  23 I  
17.00 +Helena Siciak (od Bronisławy z synem)
 
NIEDZIELA 24 I     
  8.00 Za parafian
10.00 ++Andrzej, Maria i Jakub
12.00 ++Kazimierz Dziuba, Władysław Ślusarz i Eugeniusz Gawłowski

WPŁATY PIENIĘŻNE w 2020 roku, (koperty+konto)

Sprzątanie kościoła i kwiaty - 337 rodzin 

Ogrzewanie (sezon 2019/20) - 327 rodzin 

Fundusz cmentarny - 312 rodzin 

Inwestycje - 244 rodziny

 

Wielki „Bóg zapłać” za troskę duchową, materialną i osobiste zaangażowanie w życie parafii św. Huberta.